SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

geodet

Zaměření pozemku

Nejprve by to chtělo nastudovat si co je nivelace, způsoby měření a vyhodnocování výsledků měření, zakreslování do map a další věci kolem toho.
Pokud zvolíš modernější technologii se zaměřováním podle GPS souřadnic, tak se zeptej někoho co to dělá profesionálně, že kolik zaplatil za základní přístrojové vybavení a kolik se platí poplatek za přístup k družicím GPS použitelných pro geodézii a také příslušný software. Myslím, že tě to přejde: lol:
Na koleni takový přístroj nevýrobní (pokud ano - dávám klobouk dolů).
Levnější varianta - Optický nivelační přístroj + vybavení (metry, latě ... a figuranti), vééľký zápisník, mapy a poznat v okolí alespoň jeden nivelační bod, od kterého se můžeš "odpíchnout".

Geometrický plán

 Jak je mi jasne ze zase take přístoje přesně se nedá doma vyrobit kromě kupy. Uz jsem oslovil par firem ale zvedá se mi žaludek když jsem spatřil ty cifry zalezi od toho jak hustě vam budou robit body kedze jsem chtěl přesněji tak jsem zvolil variantu po 1m2 s kterych se vytvo vrtstevnica s přesným podorisom pozemku. Na netu jsou dostupne ale tady je od 1km. Já jsem chtěl něco co by zaznamenalo gps polohu a ktejto poloze zapíše i vysku terénu. udaje si uz vím zpracovat jen jako jejich ziskat.

Na netu jsem nasel gps moduly i výškoměr pro arduino jen nvm ci by ty něco takového dokázali tak mně by stačilo i s roznymy odchylkami netřeba mi to uplne na přesném

Geodetické práce

GPS souřadnice pozemku by si našel na mapě. I mapy na googli mají poměrně vysokou přesnost a udávají souřadnice až na 14 - 15 desetinných míst. Na nových pozemkových mapách, které byly aktualizovány pro danou lokalitu bude přesnost ještě vyšší a tam by mohla být uvedena i nadm. výška (GoogleMap uvádí pouze výšku některých "zajímavých" bodů). Podle toho by se dal udělat "měřící plán - síť měření" a zbytek už jen manuálně poměřit za pomoci nivelačního přístroje. Z jednoho "známého" bodu (případně více bodů podle členitosti terénu) se dají zaměřit výšky měřených bodů podle sítě a podle nich pak zakreslit vrstevnice. Jde to rychleší jako osazování přístroje na každý bod, ale i tak se při tom zabavíš.

Náhodný inzeráty

Něžný
Desmodus1
Hledám milenku
karlovy vary a plzeň

JComments Latest

 • karlovy vary a plzeň

  Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation ...

  Číst dále...

   
 • karlovy vary a plzeň

  Your writing is actually not merely helpful but additionally engaging. I was actually hooked from the ...

  Číst dále...

   
 • R

  Does your website have a contact page? I'm having trouble locating it but, I'd like to shoot you ...

  Číst dále...

   
 • R

  Прямо здесь можно посмотреть Отечественные фильмы и видосы: https://filmseriavideo.ru/

  Číst dále...

   
 • karlovy vary a plzeň

  This transform straight challenged Victorian notions of women's roles, and a lot of colleges resisted ...

  Číst dále...