Facebook Login

SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

geodet

Zaměření pozemku

Nejprve by to chtělo nastudovat si co je nivelace, způsoby měření a vyhodnocování výsledků měření, zakreslování do map a další věci kolem toho.
Pokud zvolíš modernější technologii se zaměřováním podle GPS souřadnic, tak se zeptej někoho co to dělá profesionálně, že kolik zaplatil za základní přístrojové vybavení a kolik se platí poplatek za přístup k družicím GPS použitelných pro geodézii a také příslušný software. Myslím, že tě to přejde: lol:
Na koleni takový přístroj nevýrobní (pokud ano - dávám klobouk dolů).
Levnější varianta - Optický nivelační přístroj + vybavení (metry, latě ... a figuranti), vééľký zápisník, mapy a poznat v okolí alespoň jeden nivelační bod, od kterého se můžeš "odpíchnout".

Geometrický plán

 Jak je mi jasne ze zase take přístoje přesně se nedá doma vyrobit kromě kupy. Uz jsem oslovil par firem ale zvedá se mi žaludek když jsem spatřil ty cifry zalezi od toho jak hustě vam budou robit body kedze jsem chtěl přesněji tak jsem zvolil variantu po 1m2 s kterych se vytvo vrtstevnica s přesným podorisom pozemku. Na netu jsou dostupne ale tady je od 1km. Já jsem chtěl něco co by zaznamenalo gps polohu a ktejto poloze zapíše i vysku terénu. udaje si uz vím zpracovat jen jako jejich ziskat.

Na netu jsem nasel gps moduly i výškoměr pro arduino jen nvm ci by ty něco takového dokázali tak mně by stačilo i s roznymy odchylkami netřeba mi to uplne na přesném

Geodetické práce

GPS souřadnice pozemku by si našel na mapě. I mapy na googli mají poměrně vysokou přesnost a udávají souřadnice až na 14 - 15 desetinných míst. Na nových pozemkových mapách, které byly aktualizovány pro danou lokalitu bude přesnost ještě vyšší a tam by mohla být uvedena i nadm. výška (GoogleMap uvádí pouze výšku některých "zajímavých" bodů). Podle toho by se dal udělat "měřící plán - síť měření" a zbytek už jen manuálně poměřit za pomoci nivelačního přístroje. Z jednoho "známého" bodu (případně více bodů podle členitosti terénu) se dají zaměřit výšky měřených bodů podle sítě a podle nich pak zakreslit vrstevnice. Jde to rychleší jako osazování přístroje na každý bod, ale i tak se při tom zabavíš.