SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Žaluzie Praha

Žaluzie Praha - Látkové rolety nebo žaluzie. Co je pro vás lepší?

Možná se vám víc líbí rolety, ale nechcete se při výběru stínící techniky rozhodovat pouze podle vzhledu. Proto bychom vás rádi upozornili hned na několik faktorů, na které se vyplatí dát pozor. Zjistěte si například, kolik roboty si dáte s čištěním látkových rolet a žaluzií.

Asi nejdůležitější je průsvitnost a průhlednost. Proto pečlivě zvažte všechny typy látkových rolet a žaluzií.
1) Stíní lepší rolety nebo látkové žaluzie?látkové rolety, Bratislava

U rolet záleží na typu materiálu. Můžete si totiž vybrat látku

    transparentní,
    polotransparentní,
    nebo zatemňující.

Transparentní látka funguje podobně jako záclony. Vpouští dovnitř dostatek světla, ale současně k vám  lidé zvenčí nevidí . Abyste se doma necítili jako na výstavce ani večer, můžete rolety doplnit také o další prvky stínící techniky.

K poloprůhledným roletám už další stínění nepotřebujete, protože je skrze ně vidět pouze siluety z dálky. Tyto rolety propustí do vašeho bytu spoustu denního světla, ale nemusíte se obávat prudkých slunečních paprsků.

Přes zatemňující rolety neuvidíte zvenčí ani zevnitř. Nepropouštějí světlo a jsou proto ideální   například do ložnice , kde chcete mít jistotu, že vás v noci nebude nic rušit.

Propustnost světla žaluzií regulujete naklápěním lamel. Znamená to, že pokud chcete vpustit do domácnosti světlo, musíte žaluzie nastavit tak, aby přes ně prošlo co nejvíce slunečních paprsků a abyste si zachovali maximum soukromí.

Ideální jsou  celostínící žaluzie . Pokud je naklopíte na jednu stranu, máte  jednolitou perfektně stínící plochu . Při naklopení na druhou stranu žaluzie propouštějí světlo, ale do místnosti vidět nebude.

Výhody žaluzií a rolet kombinují  roletožaluzie . Vypadají jako proužkované rolety. Proto se jim někdy říká zebra. Látka totiž kombinuje hustě a jemně tkané pásy, které zajišťují dostatek denního světla a současně do interiéru není vidět.

2) Co nejlépe izoluje?

Žaluzie i látkové rolety v zimě dobře izolují teplo a v létě do místnosti nevpouštějí sluneční paprsky. Pokud jsou právě tato fakta vaše priority, zvažte  vnější žaluzie  nebo rolety. Ty mají totiž ještě lepší schopnost izolace –  vnější rolety  v létě zachytí  až 95 % slunečního záření   a vůbec jej nevpustí do vašeho domova.

3) Jak je to s čištěním?

Žaluzie čistěte nejlépe nasucho. Můžete využít také speciální čistící kartáčky na žaluzie. Jednou za čas lze žaluzie otřít vlhkým hadrem nebo si nasaďte  bavlněné rukavice , které seženete za pár centů iv obchodě s pracovními oděvy. Sklopte lamely, otřete, překlopte na druhou stranu a opět otřete. Do vody můžete přidat  pár kapek saponátu . Na žaluzích se totiž především v kuchyni zachycuje mastnota. Je to rychlé, jednoduché a nemusíte se obávat, že byste žaluzie poničili vysavačem.

Rolety můžete přetřít rukavicemi či prachovkou nebo jemně  vysát . Můžete si vybrat také rolety se speciální povrchovou úpravou, které nezachytávají prach.  Rolety můžete přetřít vlhkým hadříkem. V případě silného znečištění můžete použít prostředek na čištění textilií. Vždy je však třeba nejprve otestovat, zda nepoškodí textilii na nenápadném místě.

4) Jsou krásnější látkové rolety nebo žaluzie?

Možná jste na žaluzie zvyklí, ale když vyměníte staré žaluzie za moderní rolety, bude to pro vás láska na celý život. Látkové rolety totiž působí  útulněji  a můžete v nich více popustit uzdu své fantazii. Na výběr máte z desítek barevných odstínů, vzorů i  plisování .

Nejznámější typ žaluzií je vyroben z hliníkových lamel. Právě tyto lamely můžete mít  také ve více barvách  – kromě klasické stříbrné také bílé, modré, černé nebo třeba žluté.

Kousek přírody vám do bydlení přinesou  bambusové žaluzie . Jsou vhodné i do koupelen a nemusíte se obávat slunce – vynikají  stálostí a odolností barev . Navíc si můžete vybrat z několika přírodních odstínů bambusových žaluzií, které perfektně doplní váš vyladěný nábytek.

Žaluzie seženete i  dřevěné  a to hned v několika provedeních dle typu dřeva a jeho zpracování. Obvykle mají tlustší a širší lamely než bambusové. Kromě toho, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, vyžadují větší pozornost – například si dobře rozmyslete, do kterého pokoje je vyberete. Do koupelny nebo kuchyně se kvůli vlhkosti moc nehodí.

Žaluzie ceník

Najdete u nás na webu https://www.zaluzie-levne.cz/

Náhodný inzeráty

Clarka
Desmodus1
Něžný
karlovy vary a plzeň

JComments Latest

 • R

  It's awesome to pay a visit this website and reading the views of all friends about this piece of ...

  Číst dále...

   
 • R

  Der Rückzug verlief, anders als bei Jena, zunächst geordnet, wenn auch führerlos. klicken ...

  Číst dále...

   
 • R

  With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?

  Číst dále...

   
 • R

  That is very interesting, You are an overly skilled blogger. I have joined your feed and look ahead to ...

  Číst dále...

   
 • R

  While it may take some time for you to figure out whether email marketing works for you, or is it ...

  Číst dále...