SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Izolaci stěn je třeba provést šikovně, protože chyba může vést k opačnému efektu, než je zamýšlený, a tak povedeme k růstu plísní a hub ve velkém. Problémem je vybrat správný typ izolace pro materiál, ze kterého jsou stěny postaveny. Dá se říci, že platí obecné pravidlo: čím je stěna paropropustnější a tenčí, tím je opodstatněnější přítomnost vysoce paropropustné izolace (např. vlny). Jde o to, že pára, která proniká stěnami, se nesmí setkat s bariérou, protože "zablokovaná" vlhkost přispěje k růstu houby.

Při rozhodování o provětrávané fasádě lze usoudit, že tento problém minimalizujeme. Fasáda již není v kontaktu s izolací, takže se nic nestane. No, paradoxně, aby provětrávaná fasáda a izolace plnily svou roli, nutnost preciznosti, kterou těžko podezřívá nejeden stavební tým...

Jaký rám pro izolaci?
Rám pro izolátor může být vyroben ze dřeva, hliníku nebo kovu. Pokud má být rám dřevěný, musí být materiál impregnován a izolant musí být paropropustný, aby mohla unikat vodní pára. Jinak dřevo navlhne, a to je opět zbytečné riziko vzniku plísní. Co se týče samotného izolantu, vyplatí se použít materiál, který je pružný, aby se eliminovala pravděpodobnost vzniku tepelných mostů. 

Náhodný inzeráty

karlovy vary a plzeň
Hledám milenku
Desmodus1
Mgr Vlastimil S

JComments Latest