SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

poškrábané sklo

 

Dříve bylo velmi těžké řešit škody vzniklé na autech jako je například poškrábané sklo. Jelikož v této oblasti neexistoval jednotný právní výklad, byly jen vydaná stanoviska, pojišťovny neměly povinnost se jimi řídit. Až do června 2013 tvořily takové pojistné události každý rok až 10 - 20% ze všech nahlášených.

Poškrábané sklo zákony

Ani soudní rozhodnutí nebyly jednotná. Někteří nespokojení řidiči, kterým byla ze strany pojišťovny zamítnuta náhrada škody, se začali obracet na soud. I zde však byla vidět nejednotnost, protože neexistoval jednotný právní výklad. Stalo se, že okresní soud dal za pravdu pojišťovně a po odvolání se klienta zase krajský soud rozhodl, že v právě je klient a okresní soud pochybil.

Poškrábané sklo škoda

Pomocnou ruku se v roce 2013 pokusila podat i Národní banka, konkrétně Úřad dohledu nad finančním trhem, a to vydáním stanoviska, kterým doporučila postup při řešení takových pojistných událostí: V případě škody na čelním skle zaujímá Národní banka stanovisko, že vymrštění kámen zpod kol jiného motorového vozidla je okolnost, která má původ v provozu.

Poškrábané sklo

Projevem provozu motorového vozidla je v tomto případě otáčivý pohyb jeho kol. I když kámen není součástí motorového vozidla, bez působení otáčivého pohybu kol jedoucího motorového vozidla by kámen zůstal na svém místě na cestě a k jeho vymrštění a vzniku škody by nedošlo. Provoz motorového vozidla je tedy příčinou vymrštění kamene, který nárazem do čelního skla způsobí škodu – poškrábané sklo. Pokud tedy událost - škoda na čelním skle - byla způsobena okolností mající původ v provozu, škoda vznikla a existuje příčinná souvislost mezi událostí a vznikem škody, provozovatel odpovídá za škodu na čelním skle, a pokud má uzavřené povinné smluvní pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla, je pojistitel povinen takovou škodu za něho nahradit.

Náhodný inzeráty

karlovy vary a plzeň
Něžný
Hledám milenku
Desmodus1

JComments Latest