SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

Geodetické práce

Geodetické práce - stavba domu

Zaměření pozemku se provádí i při stavbě nové budovy. Je důležité především proto, aby byly dodrženy minimální vzdálenosti od hranice pozemku, ale také od sousedních staveb. Tyto minimální vzdálenosti jsou upraveny zákonem. Aby mohl projektant stavbu správně situovat jak polohově, tak výškově, potřebuje vytvořit mapový podklad pro stavební projekt s geodetickým polohovým a výškovým zaměřením pozemku.
Změna tvaru pozemku
Změna tvaru pozemku se nejčastěji řeší kvůli tomu, aby hranice mezi sousedními pozemky měli jednoduchý tvar, nebo aby se pozemky dali smysluplnější a účelnější využít. Geodet provede označení změněných hranic pozemků, následně je geodetické zaměření a vyhotoví geometrický plán.
Rozdělení či oddělení pozemku
Řeší se zpravidla v situacích, kdy chcete pozemek prodat, darovat nebo jím vypořádat podílové spoluvlastnictví. Geodet v tomto případě provede označení nových hranic pozemků, které budou rozdělovat existující pozemek. Následně geodeticky zaměří nové hranice a vyhotoví geometrický plán pro rozdělení pozemku. Podle něj se nové hranice zaznamenají do katastru nemovitostí.

Náhodný inzeráty

Mgr Vlastimil S
Hledám milenku
Desmodus1
karlovy vary a plzeň

JComments Latest