Oprava poškozených autoskel - Jak odstranit škrábance z autoskla?
Co dělat, když čelní sklo v autě nemá prasklinu, ale jen drobné a mělké škrábance způsobené používáním škrabky v zimě? V takových situacích může být dobré jej vyleštit. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi citlivý materiál na poškození, který je zároveň zodpovědný za velké procento elasticity těla, nedoporučuje se tento proces provádět samostatně. Vynechejte proto sadu na opravu čelního skla.
Dobrým řešením (jediným správným kromě výměny prvku) je nechat vozidlo v péči specializovaného zařízení. Leštění skla v závislosti na povrchu a počtu škrábanců může trvat až několik hodin. Cena takové služby je stanovena individuálně, ale obvykle se pohybuje od 200 do 300 Kč. Získaný efekt vás jistě uspokojí.
Jak pečovat o sklo po jeho opravě?
V případě, že je oprava čelního skla již za vámi, je dobré se zamyslet nad tím, co udělat, abyste součást ochránili před budoucím poškozením. Odborníci nabízejí různá řešení. Někteří lidé prostě doporučují dodržovat dostatečný odstup od vpředu jedoucího vozidla, zejména na nezpevněných cestách. Dobrým řešením je také použití kvalitních stěračů do auta, které rychle nezpůsobí škody.
Zajímavým řešením, používaným zejména u nových a drahých aut, je ochranná fólie. To platí, když množství vložení automobilového skla u daných modelů činí několik tisíc zlotých nebo více. Je zřejmé, že takový materiál je aplikován na vnější část skla. Velmi dobře funguje s rohožkami a usnadňuje odvod deště a sněhu. Navíc snižuje úroveň UV záření pronikajícího do interiéru, což snižuje rychlost blednutí materiálů.
Výsledná tříska na čelním skle nemusí mít vždy nárok na výměnu. Než se rozhodnete pro drahou službu vkládání nového prvku, je lepší se nejprve zajímat o jeho opravu. Tímto způsobem ušetříte čas i peníze.
Číst dále...